A+ A A-

Au fost acordate premiile concursului „Romanul, curat și verde”. Vezi cine sunt câștigătorii

premii roman oras verdePrimăria municipiului Roman a derulat, în perioada 12 martie – 27 aprilie, cea de-a IX-a ediție a concursului de curățenie ”Romanul, curat și verde”, competiție inițiată în anul 2010, cu scopul de a aprecia mediul înconjurător şi de a implica un număr cât mai mare de romaşcani în acţiuni de întreţinere şi amenajare a spaţiilor din proximitatea locuinţei sau a locului de muncă. La ediția din acest an, s-au înscris 44 de participanți, care au fost răsplătiți miercuri, 16 mai, cu prilejul Zilelor municipiului Roman, pentru implicare și spiritul civic arătat față de întreaga comunitate.

În urma deliberării s-a decis atribuirea premiilor pentru următoarele categorii de participanţi: instituţii de învăţământ, persoane juridice, ONG, persoane fizice și asociații de proprietari.

La prima categorie s-au înscris 8 instituţii de învăţământ.

În funcţie de punctajele obţinute acordăm următoarele premii:        

DIPLOME DE PARTICIPARE:

ŞCOALA GIMNAZIALĂ COSTACHE NEGRI                              15PCT

D-nul Pop Nicuşor Cristian

LICEUL TEHNOLOGIC VASILE SAV                                15PCT

D-na Zaim Irina Elena

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CALISTRAT HOGAŞ                             17PCT

D-na Boloca Luminiţa Emilia

COLEGIUL TEHNIC PETRU PONI                                          17PCT

D-na Dascălu Gabriela

MENŢIUNE: ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU              18PCT

D-na Rusu Mihaela / d-nul Lezeu Alexandru

LOCUL III: LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC

SF. FRANCISC DE ASSISI                                                    19PCT

D-nul Sociu Cristinel

LOCUL II: LICEUL TEOLOGIC EPISCOP MELCHISEDEC    20PCT

D-nul Amărinii Ionuţ Alexandru

LOCUL I: COLEGIUL TEHNIC MIRON COSTIN                 25PCT

D-nul Puiu Gheorghe

La categoria a II-a s-au înscris 2 entităţi juridice.

LOCUL II: RESTAURANTUL MEDIEVAL,                        5PCT

Reprezentat prin domnul ZAPODEANU IUSTINIAN

LOCUL I:           CLUBUL COPIILOR ROMAN,                         15PCT

Reprezentat prin domnul profeson ILIE BOLOCA

La categoria a III-a s-au înscris 2 ONG-uri.

LOCUL II: ASOCIAŢIA MUŞATINII ROMAN,                   10PCT

reprezentată prin domnul profesor OVIDIU ALBERT

LOCUL I: ASOCIAŢIA KULT GENERATION,                  16PCT

reprezentată prin coordonator de proiect, voluntar IVĂNUŞ OCTAV

La categoria a IV-a s-au înscris 2 persoane fizice.

Acordăm următoarele premii:

LOCUL II: DOAMNA ANTON ELENA LĂCRĂMIOARA         5PCT

LOCUL I:   DOMNUL ANDRICI FĂNICĂ CONSTANTIN               10PCT

La categoria a V-a s-au înscris 30 de asociaţii de proprietari, ţinând cont de punctajele obţinute, acordăm următoarele premii: premii roman oras verde 2

DIPLOME DE PARTICIPARE:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 48                    16PCT

D-nul Murăraşu Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 1                      16PCT

D-na Niţă Ana Adela

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 5                      19PCT

D-na Bucătaru Diana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 30                    19PCT

D-nul Bulai Gheroghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 33                    19PCT

D-nul Cobzaru Ionel

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 58RB        20PCT

D-nul Onoferi Relu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 14GRP              20PCT

D-nul Zaharia Ion

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 50S                  20PCT

D-na Botezatu Mariana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 16                    21PCT

D-nul Ungurianu Gheorghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 21                    21PCT

D-na Vieru Camelia

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 34                    21PCT

D-nul Clăpuci Costică

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 59                    21PCT

D-na Gheorghiu Doina

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 6                      21PCT

D-na Lucaci Elena

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 28                    21PCT

D-nul Samoilă Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 40                    21PCT

D-na Aniculăesei Delia

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 25                    22PCT

D-nul Rusu Vasile

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 18R                  22PCT

D-na Lupu Cristina

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 31                    23PCT

D-nul Crîşnuţă Claudiu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 22                    23PCT

D-nul Oprea Gheorghe

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 4B                    23PCT

D-nul Ouatu Dumitru

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 1ALPS               23PCT

D-nul Bolohan Constantin

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 26                    23PCT

D-nul Drăghici Corneliu

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 38R                  23PCT

D-nul Mârza Gabriel

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 19                    23PCT

D-na Dumitrescu Ana

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 38S                  23PCT

D-nul Mircea Neculai

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 36                    23PCT

D-nul Molodoi Eugen

MENŢIUNE:      

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 12                            24PCT

D-na Anghelache Dobriţa

LOCUL III:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 39A SMIRODAVA25PCT

D-nul Cobzaru Emil

LOCUL II:

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 44                            28PCT

D-na Boeriu Lenuţa

LOCUL I:          

ASOCIAŢIA DE PROPRIETARI NR. 13                            29PCT

D-na Mihai Elena

Romanul Financiar

Copyright © 2013-2018 Pleiade 2012 Roman. Toate drepturile rezervate. Orice reproducere parțială sau integrală a conținutului acestui site se pedepsește conform legilor în vigoare.